Нові правила працевлаштування для іноземців у Польщі з 1 січня 2017 року

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ

У 2017 році уряд Польщі готує поправки до Закону про сприяння зайнятості, які можуть обмежити роботу іноземців.

Про це пише польська Rzeczpospolita. Згідно з новими правилами, які працюють сезонно іноземці повинні заробляти стільки ж, скільки й інші працівники в галузі. Така ініціатива вдарить по кишенях роботодавців, пише газета.

На думку роботодавців, майже 550 тис. Працівників, які приїздили щороку з України, знижували витрати на оплату праці. Вони працювали на будівництві, в транспортній сфері, сільському господарстві та кулінарії. Законодавчі ініціативи, які готує уряд, можуть змінити ситуацію.

Зміни планується впровадити з 2017 року. Вони також торкнуться і системи видачі дозволів на роботу. На сьогодні громадяни Грузії, Білорусі, Молдови, Росії, Вірменії та України можуть півроку працювати легально без дозволу на роботу на запрошення працедавця. Після змін дозволу введуть додаткові типи дозволів: 8-місячні на сезонні і 6-місячні на короткострокові роботи. Все це ускладнить процедуру отримання дозволу і зробить її більш тривалою.

Як повідомляла "Країна", за даними Національного банку Польщі, в минулому році в Польщі постійно або тимчасово працювали майже 1 мільйон українців. В середньому, кожен українець заробляв в місяц 2 000 злотих або 460 євро "чистими" (після вирахування податків та медичної страховки).

Повідомляється, що 94% українців у минулому році приїхали до Польщі з метою працевлаштування. Польські роботодавці видали понад 760 тис. Заяв про намір прийняти на роботу громадян України. На підставі цього документа громадяни країн Східного партнерства можуть працювати в Польщі півроку без дозволу на роботу. Найбільше приїжджих з України працюють в сфері домашньої допомоги і на будівництві.

 

: