Голови МЗС країн ЄС підтримали якнайшвидше запровадження безвізу для України

Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ наголосила на необхідності вчасного завершення процедур, необхідних для надання Україні та Грузії безвізового режиму.

Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому за результатами зустрічі Ради 14 листопада.

“Рада визнає, що мобільність і контакти між людьми сприяють зближенню суспільств країн-членів ЄС і країн-партнерів ЄС. Рада нагадує, що підвищення мобільності громадян у безпечному та добре керованому середовищі залишається основною метою Східного партнерства. Рада підкреслює важливість вчасного завершення процедур, необхідних для візової лібералізації з Грузією та Україною”, – сказано в релізі.

Також Рада голів МЗС країн-членів ЄС висловила підтримку можливому відкриттю візового діалогу з Вірменією, привітала підписання партнерства у сфері мобільності з Білоруссю, і кроки, здійснені в імплементації аналогічного партнерства з Азербайджаном.

Примітка: Рада ЄС – колегіальний орган влади в Європейському Союзі, що складається з представників країн-членів. Рада існує в різних конфігураціях, що відповідають за різні сфери (наприклад, Рада на рівні голів МЗС, Рада на рівні міністрів юстиції та внутрішніх справ, Рада з питань навколишнього середовища тощо).

Висловлена у прес-релізі позиція не є рішенням Ради, але є важливим свідченням позиції країн-членів ЄС у питанні безвізового режиму з Україною. Рішення Ради ЄС щодо українського безвізу на даному засіданні не могло бути ухвалено, оскільки за процедурою перед цим мають відбутися тристоронні міжінституційні переговори та ухвалення рішення Європарламентом (детальніше про процедуру дивіться в інфографіці “Європи без бар’єрів”).

Станом на 14 листопада українське питання очікує на початок тріалогу, дозвіл на старт якого повинен дати Комітет постійних представників країн-членів ЄС (Корепер). Однією з імовірних дат розгляду Корепером питання України називають 17 листопада.

Повний текст прес-релізу (англійською мовою) можна прочитати за посиланням (PDF).

: